Slova mají velkou moc aneb Proč jsem začala tvořit léčivé písně

zdenka_motackovaDnes se mě Alchymista zeptal, co dělám za práci. Odpověděla jsem, že se živím jako zpěvačka. Pak se zeptal, co je teda můj koníček, jaké je mé hobby, co zkrátka dělám ve volném čase. Odpověděla jsem, že nejradši zpívám, poslouchám hudbu a tančím. „Aha, takže váš život se točí kolem hudby. Hudba, hudba a hudba,“ odpověděl. ANO, JE TO TAK! Díky Bohu, je to tak. 🙂 Je úžasný, říct to nahlas.

Proč jsem začala tvořit léčivé písně?

To, že zpívám od malička, to už jsem s vámi sdílela v mém příběhu. Ale málokdo ví, proč jsem začala tvořit taky léčivé písničky a propojovat je s prohlášeními/afirmacemi/mantrami.

To, že se těm krásným, podporujícím, povzbuzujícím slovům a myšlenkám, díky kterým si tvořím svůj život, říká afirmace, jsem se dozvěděla až později. Ale slova podpory jsem rozdávala už od mala. Je to jedna z mých přirozeností. I např. dle Dynamiky bohatství jsem Podporovatel.

Už v dětství jsem mamince například vystřihovala srdíčka a do nich vepisovala různá krásná slova typu: Jsi úžasná maminka. Jsi báječná žena. Dnes máš nádherný den. Mám Tě moc ráda. Děkuji za vše apod. Těmi srdíčky jsem potom večer „vydláždila“ cestu od její postele až do kuchyně, aby až se vzbudí, měla krásné ráno. 🙂

Láska

Nedávno jsem potkala svou učitelku ze základní školy, která říkala, že dodnes vzpomíná na naši třídu. Ráno měla na stole připravenou kávu, na tabuli napsán nějaký krásný VZKAZ a když vešla do třídy, začala jsem s kamarády hrát na kytaru a zpívat nějakou hezkou písničku. U dveří někdo vždy kukátkem pozoroval, kdy už se blíží, abychom to načasovali přesně. 😉 A to proto, aby měla krásný den a protože jsme ji jednoduše měli moc rádi, nic víc v tom nebylo. A nás to bavilo. Dětská čistota. <3

Tím chci říct, že jsem slova a písně, které podporují, povzbuzují a tvoří používala naprosto přirozeně odmalička. I pro sebe. „Naprogramovala“ jsem si tak třeba už vlastní maturitu, která dopadla přesně tak, jak jsem si říkala. 🙂 A když  jsem v minulém roce vyslyšela volání mé duše, že je na čase jít k sobě a věnovat se zpěvu plně, cítila jsem, že mám svými písněmi předávat určitá poselství a právě zmiňovanou podporu ostatním na jejich cestě životem.

Protože sama vím, jak to v životě někdy může být náročné a že hudba dokáže léčit a stejně tak daná prohlášení/mantry. A mám taky vypozorováno, že to, jak myslíme a jaká slova používáme, se nám podepisuje i v tváři a na našem fyzickém stavu. O tom možná někdy příště. 😉

Hudba

Vaše slova mají obrovskou moc, představují tvůrčí sílu. Je to jako byste pronášeli magické formule. Cokoliv řeknete, vám může vytvářet skutečnost, kterou zažíváte. Slova mají vliv na naše podvědomí. Podvědomí slyší, co říkáte a začne pracovat přesně tak, aby se vaše slova uskutečnila.

Já sama tento způsob prohlášení používám několik let, mám ho osvědčený na vlastní kůži a vřele ho doporučuji i vám. A společně s hudbou je to vše ještě umocněné. Mým písním říkám ZPÍVACÍ MANTRY aneb TERAPIE ZPĚVEM. Každá podporující píseň má svůj specifický účel, ale všechny jsou tu hlavně proto, aby vás podpořily a vnesly do vašeho života více lásky, štěstí, spokojenosti a pocitu naplnění.

Slovo je zdroj síly, tvorby, skutečnosti

Mantry nás ovlivňují zevnitř i zvenčí. Lidé často používají nevědomě jako mantru slova typu stres, problém, strašně, hrozně, strach apod. Ve zrychleném tempu života, ve kterém je navíc „otupeno“ naše vědomí, naše vnímání, naše schopnosti, stěží postřehneme, jak negativně sami sebe ovlivňujeme.

Slovo je zdroj síly, tvorby, skutečnosti… A účinky manter, které si můžete říkat například v mých léčivých písních, nejsou přímo závislé na tom, kolikrát je zopakujete, jak na tom, jak soustředěně, vědomě, upřímně, od srdce, radostně mantry opakujete a prožíváte.
Pak mohou přijít nové vnitřní prožitky a naplňování významu manter.

mantra

Budeme-li se v myšlenkách a slovech obracet k dobru, lásce a prožívání radosti ze života, pak se stanou naší součástí a budeme je zažívat v každém dni svého života. Je jen na nás, jakým směrem se rozhodneme naši energii zaměřit. Opakováním manter si rozvíjíme určité vlastnosti a fungují také jako obrana proti lehkým depresivním stavům. Jejich opakováním a zpíváním uklidňujeme také svou mysl.

Formy manter

Slovo mantra je definováno větou: Mananat trayate iti mantrah = Skrze rozjímání osvobozuje. Mantry vznikají v různých jazycích, nejstarší a zřejmě nejpoužívanější mantry jsou v sanskrtu.

„S mantrami se můžeme setkat v nejrůznějších formách, jednou z nich je duchovní píseň. Ve formě písně se pročišťuje vědomí, pozvedají se city a inspirováni jsou jak posluchači, tak zpívající.  Posvátné mantry ve formě slov působí léčivě a obrodně. Vibrace mantry působí blahodárně a harmonicky na fyzické tělo. Jistou formou mantry je modlitba. Modlitba je rozmluva s Bohem, která nám pomáhá řešit problémy, cítit boží přítomnost, rozvíjet duchovnost i víru v sebe sama. Spirituální mantra je taková mantra, kterou předává mistr svému žáku ústní formou. Mantra je „duší“ meditace.“ (Zdroj: www.spektrumzdravi.cz)

Má oblíbená česká mantra je například tato: Láska, ta mocnou sílu má. Vztahy léčí, ožívá. Láska, ta srdce otvírá, s ní štěstí prožívám. Můžete si ji v mé podporující písni poslechnout zde >>> 

O tom, jak a kde můžete také používat slova spojená s LÁSKOU, se dozvíte zde >>>

Doporučuji mantry a prohlášení opakovat denně a řídit se vlastním pocitem a intuicí. Čím častěji je ale budete opakovat, poslouchat, zpívat, tím se jejich účinek zesiluje.

PS: Vkládejme do naší komunikace, do našich slov a myšlenek více lásky, pochopení, trpělivosti, nadhledu a taky humoru. Dělejme jakákoliv, byť malá, láskyplná gesta. Udělají nám i druhým velkou radost a třeba zrovna někomu obrátíte den na ruby v tom dobrém smyslu slova. Nikdo ve skutečnosti nepohrdne hezkým gestem a i úsměv může často komukoliv zlepšit den nebo i celý život…

Mějte krásné a láskyplné dny,

s láskou

Zdenka

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.