Nový začátek

Dnes, 5.2. 2019, začíná nový čínský rok ve znamení zemského Vepře. V tomto roce nás prý čeká větší KLID než v roce předchozím, ŠTĚSTÍ a hojnost. Za námi je také čerstvě Imbolc, novoluní – tedy také příležitosti odvážně nově vykročit. Je cítit energie nových začátků. Po mém minulém emailu mi přišlo mnoho zpráv i s dotazy na nějaké podpůrné TIPY k novým začátkům. Někoho trápí, že neví, na co se zaměřit, po čem touží, někdo řeší, jak dosáhnout svého cíle, co má nyní dělat atd. Proto vám dnes posílám tuto inspiraci, která vás může podpořit.

Jakmile budete mít chvíli pro sebe – ať už doma nebo v přírodě, nejlépe v tichu se zeptejte sami sebe:
Co je mým posláním?
Po čem opravdu toužím?
Co nyní potřebuji?
Jaké má se mnou život plány, které se mají naplnit?

Tyto otázky si doporučuji říci nahlas, poslouchat svůj vnitřní hlas a zapisovat si odpovědi. Pokud zjistíte, že vám odpovědi nepřichází, nebo že v nich máte zmatek apod., může vám pomoci projasnit vaši situaci to, že zanecháte všeho, o čem jste skutečně přesvědčeni, že vás nenaplňuje, že k vám už nepatří, nejste s tím v souladu a nepatří to do vašeho života.

A zde je inspirace k sepsání si seznamu od Barbary Berger z knihy Cesta k vnitřní síle, která kdysi inspirovala mne:

„Abyste nalezli svůj cíl, musíte se zbavit starého.

Udělejte si seznam

Pořízení seznamu je velice dobrým způsobem, jak si vše ujasnit v hlavě. Pomůže vám to zjistit, co opravdu chcete. A je to také dobrý způsob, jak se začít soustřeďovat na své cíle. Tohle cvičení neděláte pro nikoho jiného než pro sebe. Nikdo jiný nebude číst, co jste napsali, takže k sobě buďte upřímní. A i když už začnete psát, nezapomínejte, že si vždycky všechno můžete ještě rozmyslet. Je to neutuchající proces růstu Můžete si vyrobit tolik seznamů, kolik jen chcete.

1) Seznam nežádoucích věcí

Začněte tím, že si sepíšete všechno, o čem jste si jistí, že o to v životě nestojíte. Vyjmenujte jednotlivé položky, osoby, stavy mysli, postoje, emoce, vztahy a pracovní situace. Neveďte žádné plané řeči. Nemyslete na to, co by si o vašem seznamu nežádoucích věcí pomysleli ostatní. Napište úplně všechno, co vás napadne a čeho byste se rádi zbavili nebo to propustili ze života. Zapište si všechno, co už neslouží vašemu nejvyššímu dobru. Nezáleží na tom, zda dotyčná osoba nebo záležitost pro vás někdy byla důležitá. Mějte na paměti, že uvolňování lidí, věcí či situací ze života neznamená, že už je nemáte rádi nebo je dokonce odsuzujete. S láskou tedy vše požehnejte a nechejte jít vlastní cestou.

Na konec seznamu napište své prohlášení, že se od všeho zapsaného odpoutáváte a doplňte i požehnání. Přibližně něco takového: Nyní se ve svém životě od tohoto všeho plně a svobodně odpoutávám. S láskou všem těmto lidem a situacím žehnám a nechávám je jít jejich vlastními cestami. Všechno to uvolňuji, propouštím a nechávám jít.

PZN: Podpůrné nahrávky se cvičeními v ODPUŠTĚNÍ sobě sama i druhým, PROPUŠTĚNÍ ze života toho, co už s vámi není v souladu, nahrávky umocňující vaši VNITŘNÍ SÍLU atd. najdete ZDE >>>

2) Seznam přání

Sem byste měli zapsat všechno, co byste chtěli mít, čeho byste si přáli dosáhnout. Nebojte se uvést úplně všechno, co si přejete, všechny své touhy. Ale nepište, co si myslíte, že si ostatní myslí, že je pro vás vhodné a dosažitelné. Do tohoto seznamu patří to, co chcete jen a jen vy. Ujistěte se, zda je to opravdu všechno. Nechcete náhodou ještě něco víc? Nerozebírejte, jak vaše touhy vypadají v porovnání s přáními druhých. To, co chtějí ostatní lidé, je jejich věc. Co chcete vy, je vaše volba, protože je to váš život. Takže si zbytečně nelamte hlavu a zapište si věci, které se zdají naprosto bláznivé nebo v současné době téměř nedosažitelné. Jestliže po nich opravdu toužíte, napište je. A nezapomínejte, že toto dílo (váš osobní seznam) nebudete nikomu ukazovat.

Potom se sami sebe zeptejte:
Co je skutečným důvodem, že nezapisuji úplně všechna svá přání? Je to proto, že se bojím, že si to, co si z celého srdce přeji, nezasloužím? Na konec seznamu zapište nějaké pozitivní prohlášení, např.: Žehnám svým potřebám božskou láskou a vím, že Vesmír mi nyní přinese to, co slouží mému nejvyššímu dobru. Dobro pro jednoho je dobrem pro všechny.

PZN.: Kdybyste si představili váš vysněný život. Jak by vypadal v těchto 7 hlavních oblastech života?
1. Práce a kariéra.
2. Rodina a vztahy.
3. Zdraví a kondice.
4. Finanční nezávislost.
5. Znalosti a dovednosti.
6. V sociálním a společenském životě. (Co byste podpořili, co byste udělali pro společnost, pro Zemi…)
7. Duševní rozvoj a vnitřní klid. (Co byste mohli udělat pro svůj vnitřní klid a pohodu?)

Pokud cítíte, že potřebujete ULEVIT od stresu, získat zpět svou duševní POHODU a VNITŘNÍ KLID, načerpat novou SÍLU a ENERGII, uvolnit se a zbavit napětí, pak vás podpoří toto relaxační cd >>>

Díky tomuto cvičení zjistíte hodně o sobě a o tom, co je pro vás skutečně důležité.

3) Seznam díků

Na závěr navrhuji, abyste toto cvičení zakončili seznamem, v němž uvedete všechno, zač jste ve svém životě vděční. Takový seznam vás „uvede do obrazu“ a vy si uvědomíte, jak dokonale váš život funguje. Tenhle seznam vám ukáže, kolik už vám toho Vesmír daroval, ukáže hojnost, která je vaše už teď. Je to zajímavé cvičení, protože jakmile jednou začnete, zjistíte, že řada těch úžasných věcí stále roste. Už pouhý pohled na tenhle seznam vám určitě zvedne náladu a budete se cítit šťastnější, než když jste začínali. Kromě toho díkuvzdání a pocitu hlubokého vděku mají magickou sílu, která otevírá vaše srdce a do života vám přitahuje další dobro.“

Doporučuji si toto cvičení napsat, mě kdysi inspirovalo a v tomto období si ho ráda zopakuji a aktualizuji. Je třeba, abychom byli otevřeni všemu dobrému, co k nám proudí a připraveni to přijmout. Pomocná afirmace na toto téma může vypadat takto: Jsem připravena přijmout vše dobré, co mi Vesmír nabízí.

Nezapomeňte, že pokud chcete hojnost (ať už lásky, peněz, úspěchu, času…), je třeba myšlenky směřovat k hojnosti a ne k nedostatku. Je potřeba být vnitřně přesvědčeni, že si dobré zasloužíte a že je to tak v pořádku. Pokud budete přemýšlet či hovořit o nedostatku, přinese vám to ještě větší nedostatek. Budete-li přemýšlet např. o vděčnosti, přinese vám to více hojnosti. Když vás potká něco dobrého, poděkujte za to a přijměte to. Vesmír na to bude reagovat. Podpůrné afirmace mohou vypadat např. takto: Žiji v přátelské vesmíru, ve kterém je hojnost lásky, radosti, úspěchu a skvělých příležitostí – jsem za to vděčná. Jsem otevřená hojnosti, která ke mně proudí ze všech stran.

Nahrávky se cvičením VDĚČNOSTI, se zaměřením se na úspěch, sebevědomí, sebelásku, téma být sama sebou, najdete zde >>>

Cvičení k tématu peněz

V pár emailech mi přišly také dotazy na podpůrné cvičení k hojnosti v oblasti peněz. Uvedu vám zde jedno skvělé cvičení od Napoleona Hilla, které třeba podpoří právě vás. Metoda, která touhu po bohatství mění v konkrétní finanční částku, se skládá z šesti praktických kroků:

  1. Představte si v duchu přesnou sumu peněz, kterou potřebujete. Nestačí jenom říct, že chcete „hodně“ peněz, musíte částku určit přesně.
  2. Stejně přesně uveďte, co za peníze, po nichž toužíte, zamýšlíte dát na oplátku.
  3. Stanovte přesné datum, do něhož své vytoužené peníze chcete mít.
  4. Vytvořte si konkrétní plán, jak svoji touhu uvedete ve skutek a okamžitě ho začněte realizovat – bez ohledu na to, zda jste zcela připraveni nebo nikoliv.
  5. Zapište si stručné a jasné prohlášení o částce, kterou chcete získat. Určete, jak dlouho vám to potrvá. Uveďte, co za to zamýšlíte dát zase vy a jasně popište plán, který vám k ní pomůže.
  6. Svou práci si dvakrát denně nahlas čtěte – jednou před spaním, podruhé po probuzení. Při čtení si představujte a prociťujte, že už vám ty peníze říkají paní.

 

Čehokoliv, co člověk dokáže vymyslet a uvěřit tomu, může také dosáhnout.
~Napoleon Hill

Rituál pro nové začátky

Oheň může spálit symbolicky vše, co už nepotřebujeme, co ze svého života propouštíme. Papír, na kterém máte napsané vše, co už ve svém životě nechcete, tak můžete spálit. Nebo můžete zapálit oheň na podporu vámi zvoleného účelu a prohlásit u něj svou mantru, své přání. Jako např.: Ať ve mne stále plane síla a energie, která mne pohání vpřed.

Voda vyjadřuje vznik nového života, vyživuje a zajišťuje zdravý růst. Stejně jako oheň očišťuje a také smývá nánosy nepotřebného, je symbolem plnosti. Papír, na který si napíšete svá přání, to, do čeho nově vstupujete, můžete požehnat kapkami vody. Můžete také pronášet své mantry/přání/sliby nad pohárem vody a poté ho vypít.  Tak oslavíte a podpoříte svůj nový začátek.

Přeji krásné nové začátky a spoustu vnitřní síly a moudrosti. 🙂

Mějte se hezky.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.