Když ticho promlouvá aneb V tichu jsem nalezla odpovědi

zdenka motackovaMoc vás zdravím. Mám pocit, jako bych vám dnes psala dopis a tlačítko Publikovat bude představovat poštovní schránku. 🙂 Je to jako bych byla několik týdnů pryč, někde hodně daleko… A taky jsem svým způsobem byla. Ale tentokrát ne někde v Asii, ale ve svém vnitřním světě.

Kdo se dívá ven, sní. Kdo se dívá dovnitř, probouzí se. C.G. Jung

S novým rokem jsem stanovovala vize na cestě za svými sny, měla v hlavě plány, jak jich dosáhnout a chtěla jít do akce. Ale život mě vedl jinudy. Chvíli jsem tlačila, ale naštěstí jsem si brzo uvědomila, že tlačit na řeku nemá smysl. Řeka teče sama. Půjdu s proudem. Půjdu opět s tím, co cítím. A cítila jsem se podobně, jako vypadala příroda. Vše bylo zahaleno sněhem, bylo slyšet TICHO a vše spalo…

Když ztratíte spojení s vnitřním tichem, ztratíte spojení se svým já

Uvnitřnila jsem se. A v tichu jsem slyšela sebe sama. Své potřeby. Sledovala jsem, co vše ke mně přicházelo a na to reagovala. V tichu najednou pozorujete, že vše pracuje pro vás. Nacházíte rovnováhu těla, mysli a duše. Slyšíte volání, které se ozývá zevnitř vás samých. A přichází odpovědi. Najednou je jasné, jaký je další krok. Odpadá napětí, přichází spokojenost…

jak být v životě šťastná žena

Jenže velmi často se stává, že utíkáme před sebou samými, před nevyřešenými otázkami, bojíme se nahlédnout dovnitř a utíkáme do světa internetů, workoholismu, přílišného nakupování, hluku atd. Dopřejte si vaše pravidelné chvíle v tichu. Nemusí to být dlouhá doba, ale ze začátku je důležitá pravidelnost, abyste si zvykaly (aby si vaše mysl zvykala) a časem začnou přicházet odpovědi mnohem snáz.

„Když ztratíte spojení s vnitřním tichem, ztratíte spojení se svým já. Pokud ztratíte spojení se svým já, ztratíte se ve světě.“
Eckhart Tolle

V tichu najdete sebe sama, můžete nahlédnout do své duše. Může to být při procházce v přírodě, při meditaci, vědomém dýchání, relaxaci atd. Důležité je věnovat si pravidelně čas, byť jen krátký, abychom se mohly spojit s naším nitrem, s naší duší a nezapomínaly na varovné signály našeho těla a duše.

Důvěřovala jsem životu, že pro mne má přichystané skvělé věci, jen je před tím ještě potřeba projít takovou přípravkou. 🙂 Po dlouhé době jsem si dopřála období, kdy jsem nejela na 120 %. Nevstávala podle budíku, ale podle toho, kdy si tělo řeklo. Jedla zdravě, doplňovala vitamíny, naslouchala svému tělu, jeho potřebám a slyšela jsem ho, i když šeptalo.

ovoce a zelenina

Nemuselo křičet, nemuselo naléhat, nemuselo dávat výstražná znamení. Jakmile jsem ho zaslechla, reagovala jsem. Nedělala jsem, že ho neslyším, že jsou důležitější věci na práci, že přeci musím to a to…. NE. A světě div se, po pár letech jsem za celou zimu nebyla nemocná.

Žádná chřipka, žádná angína, zánět dutin, žádný kašel, rýma, žádné prášky. Kolem mě bylo spoustu lidí nemocných, nachlazených a často jsem se s nimi taky potkávala, přičemž jednou byl bacil na chvíli silnější. Ale ještě v ten den jsem lehla se zázvorovým čajem, cibulí a česnekem, vypotila se a byla zase fit.

Bylo pro mě velmi důležité opět vidět, jakou přirozenou schopnost zdraví a uzdravení naše tělo má, když mu věnujeme pozornost a pečujeme o něj. Jsem šťastná, že jsem mohla prožít toto období a že jsem si to dovolila.

Vím sama moc dobře, jak je někdy pro nás náročné zpomalit, dopřát tělu a mysli to, co potřebuje… Místo toho si najdeme tisíce potřebnějších věcí okolo namísto toho, abychom opečovaly toho nejdůležitějšího člověka v našem životě – nás samé.

S březnem přichází nová energie

Zároveň jsem procházela během ledna a února různými vnitřními proměnami, transformacemi, měnilo se ve mně spoustu věcí, pobíhaly mi v hlavě vzpomínky, na které jsem už skoro zapomněla a vždy mi přišly něco říct, vytáhnout něco na povrch.

Místo tedy novoročního rychlého startu jsem se ponořila do sebe, nabírala síly, regenerovala, ale zároveň prožívala a zažívala spoustu věcí, čistila se a byla otevřená tomu, co přicházelo a bylo se mnou v souladu. Odehrávalo se toho hodně a bylo to vcelku aktivní období, jen jinak, než byly mé „plány“. 🙂

Cítila jsem, že s březnem přijde nová energie. Že s březnem, kdy začíná jaro a země se více probouzí, se probudím a začnu plně kvést i já. A tak se taky děje. Miluju toto žití v souladu, v souladu s tím, co cítím, v souladu s tím, kdo jsem, v souladu s životem.

Zdenka

Všechno v našem životě se děje z nějakého důvodu. A když tomu opravdu věnujete pozornost a nasloucháte, jsou tu drobná „tušení“, která dostaneme. Je to tak křišťálově čisté, jaký je další krok… Je to jako puzzle, všechno je na svém místě. A jak rosteme, děláme další kroky, body se propojí a konečně se staneme tím, čím se máme stát.

A vím, není to vždy snadné. Vím, jak je na naší cestě potřebná víra a podpora. Zvlášť v těch okamžicích, kdy to chceme vzdát, cítíme se ztracené, dochází nám síly… Nepřestávejme věřit svému vnitřnímu vedení (právě jsem ve spolupráci s mou klávesnicí napsala vědění 🙂 ), životu, vyššímu řádu, svým snům.

Věřím, že co si dokážeme představit, to se taky může stát realitou. A věřím, že jsme byly stvořené proto, abychom žily šťastný život plný radosti a naplnění.

Jak být sama sebou a plnit si své sny

Štěstí je stav, ve kterém člověk dělá to, co miluje a miluje to, co dělá. V dnešním světě, který se často snaží učinit nás někým jiným, než kým skutečně jsme, není opravdu jednoduché být sama sebou. Vědět, CO v životě chceme, co nás skutečně baví, co potřebujeme, v čem je naše vášeň, co chceme dělat…

A když už to víme a jsme na cestě za svými sny, často se setkáváme s těžkými chvílemi, kdy nás život testuje, jestli to myslíme opravdu vážně…

Proto jsem se rozhodla udělat webinář, který vás podpoří na vaší cestě životem, za vašimi sny, k jejich naplnění a hlavně k vašemu pravému já. A k tomu jsem si pozvala báječné a velmi inspirativní ženy – Hanku Trnčákovou a Lucii Harnošovou. 

jakbytsamasebouaplnitsisny
Vysíláme už tuto neděli živě a ZDARMA, chyťte si své místo ZDE>>> 

Webinář je dostupný pouze registrovaným.

PS: Chystám na něm pro vás také překvapení. 🎁🎉

Jaké období jste prožívaly vy? A jak se cítíte nyní?

Mějte se nádherně,

s láskou a objetím

Zdenka

Komentáře

  • Alča 07.04.2018 18:35

    Zdeničko jsem moc ráda, že jsem tě našla. Moc jsi mi pomohla, poslouchala jsem tvoji hudbu i slova, která jsem potřebovala slyšet. Plakala jsem a jsem čistá a klidný. Moc ti děkuji ☺ a přeji ti krásné jarní dny. …Alča

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole.