Energetická očista nejen prostoru

stastna zenaS příchodem podzimu jsem cítila, že je čas pro očistu jak mou, tak bytu. Dostala jsem pár skvělých tipů a rad od kamarádky, která se zabývá Feng shui, o které se s vámi dnes v článku podělím. Tyto očistné techniky jsou jednoduché a velmi přínosné.  Je skutečně důležité, cítit se doma dobře. Jsme spokojenější, klidnější, kreativnější, prostor nám může dodávat energii a pozitivní náladu. A dnes se s vámi chci podělit či připomenout tyto důležité rituály, které vám pomohou cítit se doma dobře, rozproudit stagnující energii, očistit se od negativních energií, nahromaděného stresu, tíhy a přivítat a udržet dobrou energii.

Kdy dělat energetickou očistu prostoru?

– Chcete očistit prostor od staré energie a přivítat do svého života novou pozitivní životadárnou energii.
Chcete začít zčista novou etapu svého života.
– Pokud jste byli nemocní.
– Po hádkách v domácnosti nebo po nějakém těžkém, náročném období, kdy jste prožívali stres, úzkost, bolest, strach…
Cítíte se doma unavení, vyčerpaní, bez inspirace.
– Po nežádoucí návštěvě.
– Najednou se Vám špatně spí (příčiny mohou být různé, ale touto očistou nic nezkazíte, naopak), nebo jsou místa v domácnosti, kde vám není dobře.
Pokud jste se nastěhovali do nového bytu/domu. Může se stát, že po předchozích majitelích zde zůstala nahromaděná těžká energie či dům stojí na místě, kde se dříve dělo něco špatného apod.

Očistu od staré, negativní či cizí energie, která nám nedělá dobře, doporučuji dělat pravidelně. Stejně tak očistu našeho těla a mysli. 🙂

Očista solí

Říká se, že nejlepším energetickým čističem je sůl, která do sebe nasává negativní energii a čistí tak prostor. Já jsem pro očistu našeho domova použila mořskou sůl. Nasypala jsem dostatečné množství na papírové tácky a jednotlivé tácky rozmístila do každého rohu místnosti. Tyto tácky jsem po cca 2-3 dnech vynesla i se solí z domu, aby se navázaná energie nevracela zpět do prostoru. Sůl můžete i s tácky vynést už po 24 hod., záleží na množství soli a doporučuji se řídit také pocitově. V některých místnostech můžete cítit, že je třeba nechat sůl déle a někde bude stačit „chvíle.“

ocista od negativni energie

Sůl je důležité po proceduře vyhodit = odnést z domu a v žádném případě ji už na nic nepoužívat. Natáhla na sebe negativní energii, které byste se tak nezbavili. Úzkým proužkem mořské soli se často doporučuje posypat také práh a parapety. Při vkládání soli na dané místo můžete pronést prosbu a záměr očisty. Při jejím úklidu můžete za očistu poděkovat.

Důležitý je také samozřejmě pravidelný úklid a odstranění nepotřebných věcí, které nepoužíváte a nedělají vám již radost. Tyto věci nemusíte vyhazovat, ale darovat blízkým či potřebným. Připravíte tak prostor pro proudění nové energie. Dále, když budete např. umývat podlahu, dejte si do vody himalájskou sůl a vytřete. V soli můžete očišťovat také různé předměty, kameny atd.

Himalájskou sůl můžete použít také pro svou očistnou regenerační a detoxikační koupel. Tato koupel vyrovnává Ph organizmu, regeneruje naši pokožku, má blahodárné účinky na naše cévy, žíly, ženské pohlavní orgány a močové cesty. Na regenerační koupel potřebujeme cca 5 lžic soli a na detoxikační 1 kg soli. Podrobněji si o jedné z nejúčinnějších odkyselujících procedur můžete přečíst např. zde >>>

Vykuřování bílou šalvějí vyčistí nejen prostory

Vykuřování je tradiční čistící metoda shamanů severoamerických indiánů. Dnes je tato metoda rozšířená po celém světě. Zahání negativní energii, obnovuje rovnováhu a díky ní očistíme jak sami sebe, tak své okolí.

Indiáni považují bílou šalvěj za nejposvátnější bylinu a velmi účinný lék. Je ceněna hlavně pro své očistné účinky, proto se často používá při rituálech. Velmi dobře pročišťuje místnosti i různé předměty, dokáže ale také vyčistit naši duši, pomoci při hledání cesty ve vlastním životě, dodat energii či pomoci rozptýlit hněv a zklidnit rozbouřené nervy. Vůně je velmi jasná, typicky kořeněná. Ovlivňuje ducha a posiluje paměť.

vykurovaniJá jsem použila střední svazek a využila jsem ho jak na rituálu v ženském kruhu, tak také při očistě domácnosti i sebe sama. Svazeček na konci zapálíte a necháte rozhořet. Plamen poté zfouknete a necháte svazek doutnat. Daná oblast očisty by neměla být kouřem zaplněna k udušení, jedná se pouze o očistu, takže to nemusíte přehánět. 🙂 Procházejte místnostmi a kouř zaneste na místa, která chcete očistit. Využijte při tom svou intuici, své pocity, které vás mohou nasměrovat tak, kde je očista nejvíce potřeba. Jakmile rituál ukončíte, doutnající konec svazku uhaste, můžete ho poté ustřihnout a zbytek použít na příště.

Očista zvukem a kameny

Po rituálech, které jsem uvedla výše, můžete využít i tento další starý účinný rituál. Očista zvukem se často dělá za využití zvonku nebo můžete v místnostech tlesknout. V očištěných místnostech poté pouštějte také mantry, které zjemní atmosféru a zklidní energie v místnosti. Moje mantry najdete zde >>>

Pro harmonizaci a dobíjení prostoru pozitivní energií použijte křišťály. Čas od času také je očistěte od nánosu těžkých energií např. pod proudem tekoucí vody nebo již zmíněným vykuřováním. Udržíte je tak déle aktivní, vyzařující a podporující pozitivní energii.

Zahrnujme sebe i druhé pozorností a láskou

Uvedené očistné rituály dělejte pravidelně. Pravidelnost je i zde velmi důležitá. Pro příjemnou atmosféru a energii domova můžete využívat také vonné oleje a především pečovat o sebe a vaše vztahy. Zahrnovat sebe i druhé v rodině láskou, pozorností, chovat se k sobě vzájemně s úctou, laskavě a s respektem. Udržovat si pozitivní přístup k životu. Můžete si domů umístit nějaký předmět, symbol, který vám to bude mile připomínat.

Přeji krásné a radostné podzimní dny,

s láskou

Zdenka

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.